8-декабрь – Ўзбекистон Республикаси Конституцияси қабул қилинган кун
Юртимиз тараққиётининг мустаҳкам пойдевори бўлган Конституциямиз қабул қилинганига бугун 33 йил бўлди. Муқаддас Қомусимизда халқимизнинг асрий орзу-интилишлари, инсон қадрини улуғлаш, эркинлик, тенглик ва адолат тамойилларига содиқлик ўз ифодасини топган.
Конституция демократик жамиятимизнинг ҳуқуқий асосини яратган, фуқароларнинг ҳуқуқ ва эркинликларини кафолатловчи энг олий ҳужжатдир. Бугун мамлакатимизда амалга оширилаётган кенг қамровли ислоҳотлар айнан шу тамойилларни ҳаётга татбиқ этишга хизмат қилмоқда.
Давлат активлари агентлиги жамоаси Сизларни Ўзбекистон Республикаси Конституцияси куни билан чин қалбдан табриклайди! Юртимизда қонун устуворлиги мустаҳкам бўлсин, адолат ва тараққиёт йўлидаги қадамлари бардавом бўлсин!

8 декабря – День принятия Конституции Республики Узбекистан
Сегодня исполняется 33 года со дня принятия нашей Конституции, служащей прочным фундаментом развития страны. В этом Основном законе государства нашли отражение вековые стремления нашего народа, уважение к человеческому достоинству, преданность принципам свободы, равенства и справедливости.
Конституция является высшим документом, который создал правовую основу демократического общества и гарантирует права и свободы граждан. Масштабные реформы, осуществляемые сегодня в нашей стране, направлены на практическое воплощение этих принципов в повседневной жизни.
Коллектив Агентства госактивов сердечно поздравляет вас с Днём Конституции Республики Узбекистан! Пусть верховенство закона в нашей стране укрепляется, а шаги на пути справедливости и прогресса будут уверенными и последовательными!