8-декабрь – Ўзбекистон Республикаси Конституцияси қабул қилинган кун
Юртимиз тараққиётининг мустаҳкам пойдевори бўлган Конституциямиз қабул қилинганига бугун 33 йил бўлди. Муқаддас Қомусимизда халқимизнинг асрий орзу-интилишлари, инсон қадрини улуғлаш, эркинлик, тенглик ва адолат тамойилларига содиқлик ўз ифодасини топган.
Конституция демократик жамиятимизнинг ҳуқуқий асосини яратган, фуқароларнинг ҳуқуқ ва эркинликларини кафолатловчи энг олий ҳужжатдир. Бугун мамлакатимизда амалга оширилаётган кенг қамровли ислоҳотлар айнан шу тамойилларни ҳаётга татбиқ этишга хизмат қилмоқда.
Давлат активлари агентлиги жамоаси Сизларни Ўзбекистон Республикаси Конституцияси куни билан чин қалбдан табриклайди! Юртимизда қонун устуворлиги мустаҳкам бўлсин, адолат ва тараққиёт йўлидаги қадамлари бардавом бўлсин!

December 8 – The Day of the Adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan
Today marks 33 years since the adoption of our Constitution, which is a solid foundation for the development of our country. Our Holy Book reflects the centuries-old aspirations of our people, glorification of human dignity, and commitment to the principles of freedom, equality, and justice.
The Constitution is the highest document that creates the legal basis of our democratic society and guarantees the rights and freedoms of citizens. Today, the wide-ranging reforms being implemented in our country serve to implement these principles.
The team of the State Assets Agency sincerely congratulates you on the Day of the Constitution of the Republic of Uzbekistan! May the rule of law be strong in our country, and may its steps on the path of justice and development be continuous!