Давактив агентлигининг жорий йил 30 сентябрдаги “Нефтгазмонтаж” МЧЖнинг 100% давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) cотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги талабгорларни мажбуриятга эга бўлган тижорат таклифларини пухта тайёрлашда Активни молия-хўжалик фаолиятини комплекс таҳлил қилиш учун қўшимча муддат бериш тўғрисидаги мурожаатларига мувофиқ, хусусийлаштириш бўйича консультант "Mosaic Financial" компаниясининг тавсиясига асосан, барча талабгорларга Активни сотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш муддатини 2024 йил 29 ноябрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Шу билан бирга, Консультант томонидан рақобат муҳитини таъминлаш мақсадида савдо жараёнларига янада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб қилиш ишлари параллел равишда амалга оширилади ва Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) бўйича аризаларни қабул қилиш давом эттирилади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги ва "Mosaic Financial"нинг Активни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва "Mosaic Financial" ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай муносабатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор томонлар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги ва "Mosaic Financial" томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Information on the process of privatization of the state share in the charter capital of "Neftgazmontaj" LLC
In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency on Septembert 30 this year, on the acceptance of Binding Offers (BO) for the purchase of the 100% state share in the authorized capital of "Neftgazmontaj" LLC (hereinafter - the "Asset"), the following is reported:
According to the requests of potential investors to provide additional time for a comprehensive analysis of financial and economic activities of the Asset in the preparation of binding offers, as well as based on the recommendation of the consultant on privatization Mosaic Financial, all applicants are informed about the extension of the deadline for receipt of Binding Offers (BO) for the purchase of the Asset until 18:00 (Tashkent time) on November 29, 2024.
At the same time, in order to ensure a competitive environment, the Consultant will in parallel continue its efforts to attract more potential investors to the sales process and will receive Express of Interest applications.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of the State Assets Management Agency, "Mosaic Financial" in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. The State Assets Management Agency and "Mosaic Financial" reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Management Agency and "Mosaic Financial", to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;