Давактив агентлигининг жорий йил 30 сентябрдаги “Нефтгазмонтаж” МЧЖнинг 100% давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) cотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги талабгорларни мажбуриятга эга бўлган тижорат таклифларини пухта тайёрлашда Активни молия-хўжалик фаолиятини комплекс таҳлил қилиш учун қўшимча муддат бериш тўғрисидаги мурожаатларига мувофиқ, хусусийлаштириш бўйича консультант "Mosaic Financial" компаниясининг тавсиясига асосан, барча талабгорларга Активни сотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш муддатини 2024 йил 29 ноябрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Шу билан бирга, Консультант томонидан рақобат муҳитини таъминлаш мақсадида савдо жараёнларига янада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб қилиш ишлари параллел равишда амалга оширилади ва Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) бўйича аризаларни қабул қилиш давом эттирилади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги ва "Mosaic Financial"нинг Активни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва "Mosaic Financial" ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай муносабатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор томонлар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги ва "Mosaic Financial" томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Информация о процессе приватизации государственной доли в уставном капитале ООО “Нефтгазмонтаж”
Согласно объявлению Агентства госактивов от 30 сентября текущего года о сборе Обязывающих предложений (BO) по приобретению 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Нефтгазмонтаж» (далее – «Актив»), сообщается следующее:
Согласно обращениям потенциальных инвесторов по предоставлению дополнительного времени для комплексного анализа финансово-хозяйственной деятельности Актива при подготовке обязывающего коммерческого предложения, а также на основании рекомендации консультанта по приватизации Mosaic Financial, всем претендентам сообщается о продлении срока приема Обязывающих предложений (BO) по покупке Актива до 18:00 (по ташкентскому времени) 29 ноября 2024 года.
При этом в целях обеспечения конкурентной среды, Консультант параллельно продолжит работы по привлечению еще больше потенциальных инвесторов к процессу продаж и получать заявки по Выражению заинтересованности в покупке актива (Express of interest).
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов и "Mosaic Financial" в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и "Mosaic Financial" оставляют за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентством госактивов и "Mosaic Financial" графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;