Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳамда унинг ҳудудий бошқармалари иштирокида тадбиркорлар билан очиқ мулоқот ўтказилди.
“Ўзбекистон Республикаси Президентининг тадбиркорлар билан ВИ очиқ мулоқоти”га тайёргарлик кўриш доирасида тадбиркорларнинг мурожаатлари, муаммолари ва таклифларини тизимли ўрганиш мақсадида Давлат активларини бошқариш агентлиги Сурхондарё вилояти ҳудудий бошқармаси томонидан тадбиркорлар билан очиқ мулоқот ташкил этилди.
Учрашув давомида воҳа тадбиркорларида юзага келаётган муаммолар, амалий таклифлар ҳамда давлат активларини хусусийлаштириш ва ижарага бериш жараёнларига оид бир қатор муҳим масалалар муҳокама қилинди.
Мулоқот давомида кўтарилган масалалар, билдирилган таклифлар ҳамда тадбиркорлар томонидан илгари сурилган мурожаатлар белгиланган тартибда кўриб чиқилиб, қонуний ечимлар таклиф этилди ва зарур тавсиялар берилди.

В рамках подготовки к «Открытому диалогу Президента Республики Узбекистан с предпринимателями» состоялся открытый диалог с предпринимателями.
С целью систематического изучения обращений, проблем и предложений предпринимателей, Сурхандарьинский областной отдел Агентства по управлению государственными активами организовал открытый диалог с предпринимателями.
В ходе встречи обсуждались проблемы, с которыми сталкиваются предприниматели оазисов, практические предложения, а также ряд важных вопросов, связанных с приватизацией и лизингом государственных активов.
Вопросы, поднятые в ходе встречи, предложения и обращения предпринимателей были рассмотрены в установленном порядке, предложены правовые решения и даны необходимые рекомендации.