“Ўзагросуғурта” АЖнинг устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компанияси танлаб олинди
Давактив агентлигининг Ўзагросуғурта” АЖ (кейинги ўринларда - Актив) устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида 4 та маҳаллий ва халқаро профессионал консалтинг компанияларидан таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Саралаш натижасида, фаолият соҳасида амалга оширган юқори даражадаги лойиҳалари, лойиҳа доирасида жалб қилинадиган профессионал жамоасининг малакаси ҳамда энг мақбул нарх таклифини билдирган “Deloitte” халқаро компанияси Активнинг устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танланди.
Давактив агентлиги Deloitte билан биргаликда жараённи очиқ, шаффоф ва рақобат тамойилларига асосланган савдо механизмларига мувофиқ ташкил этишнинг барча чораларини кўради ҳамда жараённинг ҳар бир босқичи тўғрисида оммага ахборот бериб борилишини таъминлайди.

Привлечена профессиональная консалтинговая компания для приватизации государственной доли в уставном капитале АО «Узагросугурта»
Согласно объявлению Агентства госактивов по привлечению профессиональной консалтинговой компании (далее - Консультант) для приватизации государственной доли в АО «Узагросугурта» (далее - Актив), сообщается следующее.
В ходе процесса отбора были получены предложения от 4 местных и международных профессиональных консалтинговых компаний, и рассмотрены их финансовые предложения, опыт работы в соответствующей сфере, а также подходы к выполнению соответствующих задач.
Соответственно, в результате процесса отбора международная компания Deloitte, представивший высочайший уровень проектов в сфере деятельности, квалификацию задействованной в проекте профессиональной команды и наиболее приемлемое ценовое предложение, был привлечен в качестве Консультанта по приватизации государственной доли в уставном капитале Актива.
Агентство госактивов совместно с Deloitte примет все необходимые меры для организации процесса в соответствии с открытыми, прозрачными и конкурентными торговыми механизмами, а также обеспечит предоставление информации общественности о каждом этапе процесса.