“YO'LREFTRANS” АЖдаги 51,0 фоиз давлат акциялар пакетини хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда - Буюртмачи) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ “YO'LREFTRANS” АЖнинг устав капиталидаги 51,0 фоиз давлат акциялар пакетини (кейинги ўринларда -­ Актив) хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълон қилади.
Барча қизиқиш билдирган талабгорлардан Таклиф тақдим этиш учун сўровномага (RfP) асосан тижорат таклифларини 2023 йил 30 октябр куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар тақдим этишларини сўраймиз.
Танлов иштирокчилари танлов жараёни билан боғлиқ ҳолда Буюуртмачи учун дастлабки тақдимотлар ва таклифларни тайёрлашнинг ягона чекланган мақсадидан ташқари, ҳеч нарсага таяна олмайдилар ва ишонмасликлари шарт.
“YO'LREFTRANS” АЖни хусусийлаштириш бўйича консультантни жалб қилиш юзасидан таклиф тақдим этиш учун сўровнома (RfP)
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 24 мартдаги ПҚ-102-сон қарорига мувофиқ, “YO'LREFTRANS” АЖнинг 51,0 фоиз улуши (кейинги ўринларда – Битим) сотилиши белгиланган.
Сотиш жараёнлари “YO'LREFTRANS” АЖнинг тармоқ ва индивидуал хусусиятларидан келиб чиқиб Ўзбекистон Республикаси қонунчилиги талаблари доирасида энг мақбул хорижий тажриба асосида ташкил этилиши лозим. Буюртмачи тўғри қарор қабул қилиши учун Активни мустақил баҳолаш ишларини амалга оширади.
"YO'LREFTRANS" АЖ - юкларни ташиш бўйича маҳаллий ва халқаро шаҳарлараро логистика хизмати, изотермик автомобилларни ижарага бериш ишларини ташкил қилувчи компания ҳисобланади.
Устав фонди: 21,9 млрд.сўм;
Веб-саҳифаси: https://yolreftrans.uz
Корхонанинг юридик манзили: Сирдарё вилояти, Гулистон тумани, Гулистон кўчаси, 351-уй
а) Активни хусусийлаштириш жараёнини ташкиллаштириш бўйича консультантнинг келгусидаги ҳаракатлар кетма-кетлигини ва иш кўламини ўз ичига олган режаси. Консультантнинг тавсиялари ва таклифларига қисқа вақт ичида тегишли жавоб берилган тақдирда, хусусийлаштириш жараёнининг давомийлиги бўйича хулосаси (10 баллгача);

Announcement on attracting a professional consulting company for the privatization 51,0% state block of shares of "YO'LREFTRANS" JSC
The State Assets Management Agency (hereinafter - the "Client"), in accordance with the relevant privatization programs, announces a tender for the selection of a professional consulting company (hereinafter - the "Consultant") on privatization of "YO'LREFTRANS" JSC by selling 51,0% state block of shares in the authorized capital of JSC (hereinafter - the "Asset").
All interested applicants are invited to submit their proposals in accordance with the following Request for Proposals (RfP) by 18:00 (Tashkent time) on October 30, 2023.
Request for proposals for consulting services on privatization of "YO'LREFTRANS" JSC (RfP)
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan from March 24, 2023 №PD-102 provides for the sale of 51,0% share of "YO'LREFTRANS" JSC (hereinafter - the "Transaction").
The sale process must be organized in accordance with the best international practices, taking into account the requirements of the legislation of the Republic of Uzbekistan, industry and individual specifics of "YO'LREFTRANS" JSC. For making internal decision of the Seller, the Asset is evaluated in accordance with the legislation.
"YO'LREFTRANS" JSC is a company that organizes local and international long-distance logistics services for cargo transportation, isothermal car rental.