"Дори Дармон" АЖ устав капиталидаги давлат улушини сотиб олиш учун аризаларни қабул қилиш муддати узайтирилди
Давактив агентлиги "Дори Дармон" АЖдаги давлат улушини хусусийлаштириш жараёнида иштирок этишга қизиқиш билдирган кўплаб салоҳиятли инвесторларни мурожаатларини инобатга олган ҳолда, шунингдек ушбу хусусийлаштириш жараёнларини муваффақиятли якунлаш, мазкур жараёнларни янада шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш учун янада кўпроқ салоҳиятли талабгорларни жалб қилиш ҳамда уларнинг савдо жараёнларидаги иштирокига қўшимча имкониятлар яратиш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга "Дори Дармон" АЖ устав капиталидаги 51,0 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш жараёнининг сотиб олиш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичи бўйича таклифларни қабул қилиш муддатини 2023 йил 5 март куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Аввал хабар берилганидек, "Portfolio Investments" МЧЖ компанияси ушбу Битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича етакчи маслаҳатчиси ҳисобланади.
Аввалги чоп этилган қизиқиш билдириш бўйича таклифларни қабул қилиш (Express of interest) тўғрисидаги эълоннинг қолган барча маълумотлари ўзгаришсиз қолмоқда.

Продлён срок приема заявок по покупке государственной доли в уставном капитале АО «Дори Дармон»
Агентство госактивов, принимая во внимание обращения многочисленных потенциальных инвесторов, заинтересованных в участии в процессе приватизации государственной доли в АО «Дори Дармон», в целях успешного завершения данного процесса приватизации, привлечения большего количества потенциальных заявителей для проведения этих процессов в более прозрачной и конкурентной среде, а также создания дополнительных возможностей для их участия в процессах продажи, сообщает, что срок приема заявок на выражение заинтересованности (Express of Interest) в части реализации 51% государственнной доли в уставном капитале АО «Дори Дармон» продлен до 18:00 (Ташкентское время5 марта 2023 года.
Как сообщалось ранее, ООО «Portfolio Investments» привлечен в качестве ведущего консультанта по приватизации данного актива.
Вся остальная информация из ранее опубликованного объявления о приеме заявок на выражение заинтересованности (Express of Interest) остается без изменений.