"Дори Дармон" АЖ устав капиталидаги давлат улушини сотиб олиш учун аризаларни қабул қилиш муддати узайтирилди
Давактив агентлиги "Дори Дармон" АЖдаги давлат улушини хусусийлаштириш жараёнида иштирок этишга қизиқиш билдирган кўплаб салоҳиятли инвесторларни мурожаатларини инобатга олган ҳолда, шунингдек ушбу хусусийлаштириш жараёнларини муваффақиятли якунлаш, мазкур жараёнларни янада шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш учун янада кўпроқ салоҳиятли талабгорларни жалб қилиш ҳамда уларнинг савдо жараёнларидаги иштирокига қўшимча имкониятлар яратиш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга "Дори Дармон" АЖ устав капиталидаги 51,0 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш жараёнининг сотиб олиш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичи бўйича таклифларни қабул қилиш муддатини 2023 йил 5 март куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Аввал хабар берилганидек, "Portfolio Investments" МЧЖ компанияси ушбу Битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича етакчи маслаҳатчиси ҳисобланади.
Аввалги чоп этилган қизиқиш билдириш бўйича таклифларни қабул қилиш (Express of interest) тўғрисидаги эълоннинг қолган барча маълумотлари ўзгаришсиз қолмоқда.

The deadline on accepting proposals for the purchase of state shares in the authorized capital of "Dori Darmon" JSC was extended
Taking into account the appeals of numerous potential investors interested in participating on the privatization process of the state share in "Dori Darmon" JSC, in order to successfully complete this privatization process, attract more potential applicants to carry out these processes in a more transparent and competitive environment, as well as create additional opportunities for their participation in sales processes, the State Assets Management Agency reports that the deadline for accepting applications on Expression of Interest for the sale of 51% state share in the authorized capital of "Dori Darmon" JSC was extended until 18:00 (Tashkent time) on March 5, 2023.
As previously announced, "Portfolio Investments" LLC has been attracted as a leading consultant on privatization of this asset.
All other information from the previously published Express of Interest announcement remains unchanged.