V Тошкент халқаро инвестиция форуми доирасида халқаро молия институтлари ва стратегик инвесторлар билан натижадор учрашувлар ўтказилди
Форум доирасида Давлат активлари агентлиги билан АҚШ, Хитой, Европа ва Форс кўрфази мамлакатларининг етакчи инвестиция банклари, молиявий ва консалтинг компаниялари ҳамда йирик саноат гуруҳлари вакиллари ўртасида 15 дан ортиқ икки томонлама учрашувлар ташкил этилди. Жумладан, DFC, Rothschild & Co, Morgan Stanley, Gibson Dunn, ACWA Power, Coca-Cola İçecek, Orica, XCMG, CNH Industrial, McKim and Company ҳамда бошқа нуфузли ташкилотлар билан музокаралар олиб борилди

В рамках V Ташкентского международного инвестиционного форума состоялись результативные встречи с международными финансовыми институтами и стратегическими инвесторами
В рамках форума Агентство по управлению госактивами провело более 15 двусторонних встреч с представителями ведущих инвестиционных банков, финансовых и консалтинговых компаний, а также крупных промышленных групп из США, Китая, Европы и стран Персидского залива. В частности, были проведены переговоры с DFC, Rothschild & Co, Morgan Stanley, Gibson Dunn, ACWA Power, Coca-Cola İçecek, Orica, XCMG, CNH Industrial, McKim and Company и другими авторитетными организациями.