"Тошкент" Республика фонд биржасида “Янгийул ёғ-мой" АЖ, “Қўқон ёғ-мой" АЖ ва “Тошнефтгазқурилиш" АЖ устав капиталидаги давлат акциялар пакетини сотиб олиш бўйича салоҳиятли харидорлар аниқланди
Жорий йилнинг 3 февраль куни "Тошкент" Республика фонд биржасининг музокарали аукцион тартибида ишловчи "Nego Board" савдо тизимида турган қуйидаги йирик акциядорлик жамиятларининг устав капиталидаги давлат акциялар пакетини сотиб олиш бўйича салоҳиятли харидорлар аниқланиб, улар билан битимни амалга ошириш ҳуқуқини берувчи келишув тузилади:
Кейинги босқичларда, Сотувчи ва Сотиб олувчи ўртасида 5 иш куни ичида мазкур акция пакетларини сотиб олиш бўйича Келишув шартномаси имзоланади. Келишув шартномаси имзоланган кундан бошлаб 10 иш куни ичида битим амалга оширилади. Битим амалга оширилганидан сўнг 2 иш куни ичида акциялар сотиб олувчининг депо ҳисоб-рақамига, пул маблағлари эса сотувчининг ҳисоб рақамига ўтказиб берилади.

Potential buyers for the purchase state blocks of shares in the authorized capital of Yangiyul yog-moy JSC, Kokand yog-moy JSC and Tashneftgazkurilish JSC listed on the Republican Stock Exchange "Tashkent" have been identified
On February 3 this year, there were identified potential buyers, who are to be signed an agreement for the right to conduct a deal to purchase state blocks of shares in the authorized capital of the following large joint stock companies, which were placed on the "Nego Board" trading system of the "Toshkent" Republican Stock Exchange, operating in the form of a negotiation auction:
At the next stages, within 5 working days between the Seller and the Buyer is concluded the Agreement on the purchase of these shares. The deal is to be completed within 10 working days from the date of signing the Agreement. Further, within 2 working days after the deal is completed, these shares are transferred to the buyer's deposit account, and the funds are transferred to the seller's account.