"Тошкент" Республика фонд биржасида “Янгийул ёғ-мой" АЖ, “Қўқон ёғ-мой" АЖ ва “Тошнефтгазқурилиш" АЖ устав капиталидаги давлат акциялар пакетини сотиб олиш бўйича салоҳиятли харидорлар аниқланди
Жорий йилнинг 3 февраль куни "Тошкент" Республика фонд биржасининг музокарали аукцион тартибида ишловчи "Nego Board" савдо тизимида турган қуйидаги йирик акциядорлик жамиятларининг устав капиталидаги давлат акциялар пакетини сотиб олиш бўйича салоҳиятли харидорлар аниқланиб, улар билан битимни амалга ошириш ҳуқуқини берувчи келишув тузилади:
Кейинги босқичларда, Сотувчи ва Сотиб олувчи ўртасида 5 иш куни ичида мазкур акция пакетларини сотиб олиш бўйича Келишув шартномаси имзоланади. Келишув шартномаси имзоланган кундан бошлаб 10 иш куни ичида битим амалга оширилади. Битим амалга оширилганидан сўнг 2 иш куни ичида акциялар сотиб олувчининг депо ҳисоб-рақамига, пул маблағлари эса сотувчининг ҳисоб рақамига ўтказиб берилади.

Определены потенциальные покупатели государственных пакетов акций в уставном капитале АО «Янгиюл ёг-мой», АО «Коканд ёг-мой» и АО «Ташнефтгазкурилиш» на Республиканской фондовой бирже "Тошкент"
3 февраля текущего года определены потенциальные покупатели, с которыми заключается соглашение на право проведения сделки по покупке государственных пакетов акций в уставных капиталах следующих крупных акционерных обществ, которые были выставлены на торговую систему "Nego Board" Республиканской фондовой биржи "Тошкент", работающей в режиме переговорного аукциона:
На следующих этапах, в течение 5 рабочих дней между Продавцом и Покупателем заключается Соглашение по покупке данных пакетов акций. Сделка осуществляется в течение 10 рабочих дней с момента подписания Соглашения. Далее, в течение 2 рабочих дней после совершения сделки данные акции переводятся на депозитный счет покупателя, а денежные средства - на счет продавца.