Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан “Бектемир спирт экспериментал заводи” АЖнинг устав капиталидаги 51 фоиз акциялар пакетини хусусийлаштириш бўйича етакчи консультант ва баҳолаш юзасидан мустақил баҳоловчи ташкилот жалб қилиш бўйича тегишли Танлов эълонларига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнларида, профессионал ташкилотлар, жумладан консорциум шаклидаги таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Унга кўра, Abrau Capital ва Centil консорциум компаниялари хусусийлаштириш юзасидан консультант сифатида ҳамда Baholash va Konsulting Markazi компанияси баҳолаш ишларини танлов ғолиблари деб топилди.
Давлат активларини бошқариш агентлиги жалб этилган профессионал ташкилотлар билан бирга активнинг шаффоф ва муваффақиятли сотилиши учун барча чораларни кўради.

Информация о привлечении профессиональных организаций
Согласно с соответствующей программой приватизации, Агентством по управлению государственными активами по привлечению Консультанта и независимой оценочной организации по продаже 51,0 % пакета акций в уставном капитале АО «Бектемир-спирт экспериментал заводи», сообщается следующее.
В ходе этих процессов отбора были получены предложения от профессиональных организаций, в том числе в форме консорциума, и рассмотрены их финансовые предложения, опыт работы в сфере, квалификация и подходы к выполнению соответствующих задач.
В связи с этим, Консорциум фирм Abrau Capital и Centil был признан в качестве консультанта по приватизации, также Baholash va Konsulting Markazi по оценочным работам.
Агентство по управлению государственными активами совместно с привлеченными профессиональными организациями примет все необходимые меры для прозрачной и успешной продажи актива.