Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан “Бектемир спирт экспериментал заводи” АЖнинг устав капиталидаги 51 фоиз акциялар пакетини хусусийлаштириш бўйича етакчи консультант ва баҳолаш юзасидан мустақил баҳоловчи ташкилот жалб қилиш бўйича тегишли Танлов эълонларига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнларида, профессионал ташкилотлар, жумладан консорциум шаклидаги таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Унга кўра, Abrau Capital ва Centil консорциум компаниялари хусусийлаштириш юзасидан консультант сифатида ҳамда Baholash va Konsulting Markazi компанияси баҳолаш ишларини танлов ғолиблари деб топилди.
Давлат активларини бошқариш агентлиги жалб этилган профессионал ташкилотлар билан бирга активнинг шаффоф ва муваффақиятли сотилиши учун барча чораларни кўради.

Information on hiring professional organizations
In accordance with the relevant privatization program, the State Assets Management Agency in order to attract a Consultant and an independent valuation organization for the sale of 51.0% shares in the authorized capital of JSC “Bektemir-Alcohol Experimental Zavody”, announces the following.
During the selection processes, proposals were received from professional organizations, including in the form of a consortium, and considered their financial proposals, experience in this area, qualifications and approaches to the performance of relevant tasks.
In this regard, a consortium of firms Abrau Capital and Centil was selected as a Consultant for privatization, as well as Baholash va Konsulting Markazi for valuation works.
The State Assets Management Agency together with the professional organizations will engage to take all necessary measures for transparent and successful sale of the asset.