“Фарғонаазот” АЖ устав капиталидаги 99,02 фоиз акция пакетларини хусусийлаштириш жараёнига қизиқиш билдириш бўйича таклифларни қабул қилиш муддатини узайтириш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлигининг 2021 йил 10 декабрдаги Эълонига мувофиқ, “Фарғонаазот” АЖ устав капиталидаги 99,02 фоиз акциялар пакетини хусусийлаштириш бўйича қизиқиш билдириш бўйича таклифларни (EOI) қабул қилиш муддатини 2022 йил 17 март куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Шу билан бирга, бугунги кунда Давактив агентлигига кўплаб инвесторларнинг мазкур хусусийлаштириш жараёни юзасидан қизиқиш билдириш тўғрисидаги аризалари келиб тушган бўлсада, ушбу қўшимча муддат сотиш жараёнларини янада шаффоф ва рақобатбардош ўтказиш, шунингдек қўшимча салоҳиятли инвесторларни жалб қилишга қаратилган.
2021 йил 10 декабрда берилган қизиқиш билдириш бўйича  аризаларини йиғиш тўғрисидаги эълоннинг қолган барча маълумотлари ўзгаришсиз қолмоқда.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, Компания, Deloitte ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва Deloitte ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:

Announcement on the extension of deadlines for expression of interest applications in the privatization process for 99,02% shares in the chartered capital of JSC “Farg’onaazot”
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (UzSAMA) announces the extension of the deadline for application submission for expression of interest in the privatization process of a 99,02% shares in the authorized capital of JSC “Fargonaazot”, announced on December 10, 2021 till 18:00 of March 17, 2022 (Tashkent time).
At the same time, UzSAMA has already received a significant number of expressions of interest to date and it is expected that the additional time will increase the competitiveness and transparency of the process, as well as attract additional potential investors.
All other information about the application process published in the December 10, 2021 announcement remains unchanged.
Additional information is available at the following link.
UzSAMA reserves the right to change the sequence of the sale process or to refuse to sell to or negotiate with any potential buyer(s) at any time without explanation.
This announcement, or any part of its contents, should not be construed as a form of commitment on the part of UzSAMA, the Company, and Deloitte with respect to the sale of the Company, which could be inferred from the publication of this announcement. UzSAMA and Deloitte reserve the right, in their sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or several liabilities.
(ii) terminate the sales process for any reason; and/or
(iii) terminate any discussions and negotiations with any potential buyer(s) with respect to the Transaction at any time and without giving a reason.