“Ўзтемирйўлконтейнер” АЖ устав капиталидаги 35 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш бўйича консультант танлаб олинди
Давактив агентлигининг “Ўзтемирйўлконтейнер” АЖ устав капиталидаги 35 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда ­- Актив) хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Саралаш натижасида, фаолият соҳасида амалга оширган юқори даражадаги лойиҳалари, лойиҳа доирасида жалб қилинадиган профессионал жамоасининг малакаси ҳамда энг мақбул нарх таклифини билдирган "Alkes Research" компанияси “Ўзтемирйўлконтейнер” АЖнинг устав капиталидаги 35 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш бўйича профессионал консультант сифатида танланди.
• Ўзбекистонда ва минтақада соҳани ривожлантиришдаги шароитларни ва темир йўл контейнер ташиш ва бошқа тегишли хизматлар бозорининг таҳлили;
• Активни хусусийлаштиришга қаратилган барча чораларни кўриш, жумладан, виртуал маълумотлар хонаси (VDR)ни ташкил этиш,  олди-сотди шартнома лойиҳасини (ўзбек тилига таржимаси билан, керак бўлса рус ва инглиз тилларида ҳам) тайёрлаш билан бирга сотиш жараёнида ҳамроҳлик қилиш.
Давактив агентлиги "Alkes research" компанияси билан биргаликда жараённи очиқ, шаффоф ва рақобат тамойилларига асосланган савдо механизмларига мувофиқ ташкил этишнинг барча чораларини кўради ҳамда жараённинг ҳар бир босқичи тўғрисида оммага ахборот бериб борилишини таъминлайди.

Привлечен консультант по приватизации 35% государственной доли в уставном капитале АО «Узтемирйулконтейнер»
Согласно соответствующим программам приватизации, а также объявлением Агентства по управлению государственными активами о привлечении профессиональной консалтинговой компании (далее - Консультант) для приватизации 35% государственной доли в уставном капитале АО «Узтемирйулконтейнер» (далее - Актив), сообщается следующее.
Соответственно, в результате процесса отбора консалтинговая компания "Alkes Research", представившая высочайший уровень проектов в данной сфере деятельности, квалификацию задействованной в проекте профессиональной команды и наиболее приемлемое ценовое предложение, была привлечена в качестве Консультанта по приватизации 35% государственной доли в уставном капитале АО «Узтемирйулконтейнер».
• Анализ рынка железнодорожных контейнерных перевозок и других сопутствующих услуг и предпосылок развития отрасли в Узбекистане и в регионе;
Агентство госактивов совместно с консалтинговой компанией "Alkes Research" примет все необходимые меры для организации процесса в соответствии с открытыми, прозрачными и конкурентными торговыми механизмами, а также обеспечит предоставление информации общественности о каждом этапе процесса.