“Ўзэнергоинжиниринг” АЖ устав капиталидаги 87,7 фоиз давлат акциялар пакетини хусусийлаштириш бўйича консультант танлаб олинди
Давактив агентлигининг “Ўзэнергоинжиниринг” АЖ устав капиталидаги 87,7 фоиз давлат акциялар пакетини (кейинги ўринларда ­- Актив) хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Саралаш натижасида, фаолият соҳасида амалга оширган юқори даражадаги лойиҳалари, лойиҳа доирасида жалб қилинадиган профессионал жамоасининг малакаси ҳамда энг мақбул нарх таклифини билдирган "Mosaic Financial" компанияси “Ўзэнергоинжиниринг” АЖнинг устав капиталидаги 87,7 фоиз давлат акциялар пакетини хусусийлаштириш бўйича профессионал консультант сифатида танланди.
• Ўзбекистонда ва минтақада соҳани ривожлантиришдаги шароитларни ва электр таъминоти ва электрлаштириш объектларини лойиҳалаш хизматлари бозорини таҳлили;
• Активни хусусийлаштиришга қаратилган барча чораларни кўриш, жумладан, виртуал маълумотлар хонаси (VDR)ни ташкил этиш,  олди-сотди шартнома лойиҳасини (ўзбек тилига таржимаси билан, керак бўлса рус ва инглиз тилларида ҳам) тайёрлаш билан бирга сотиш жараёнида ҳамроҳлик қилиш.
Давактив агентлиги "Mosaic Financial" компанияси билан биргаликда жараённи очиқ, шаффоф ва рақобат тамойилларига асосланган савдо механизмларига мувофиқ ташкил этишнинг барча чораларини кўради ҳамда жараённинг ҳар бир босқичи тўғрисида оммага ахборот бериб борилишини таъминлайди.

Привлечен консультант по приватизации 87,7% государственного пакета акций в уставном капитале АО «Узэнергоинжиниринг»
Согласно соответствующим программам приватизации, а также объявлением Агентства по управлению государственными активами о привлечении профессиональной консалтинговой компании (далее - Консультант) для приватизации 87,7% государственного пакета акций в уставном капитале АО «Узэнергоинжиниринг» (далее - Актив), сообщается следующее.
Соответственно, в результате процесса отбора консалтинговая компания "Mosaic Financial", представившая высочайший уровень проектов в данной сфере деятельности, квалификацию задействованной в проекте профессиональной команды и наиболее приемлемое ценовое предложение, была привлечена в качестве Консультанта по приватизации 87,7% государственного пакета акций в уставном капитале АО «Узэнергоинжиниринг».
• Анализ рынка услуг по проектированию объектов электроснабжения и электрификации и предпосылок развития отрасли в Узбекистане и в регионе;
Агентство госактивов совместно с консалтинговой компанией "Mosaic Financial" примет все необходимые меры для организации процесса в соответствии с открытыми, прозрачными и конкурентными торговыми механизмами, а также обеспечит предоставление информации общественности о каждом этапе процесса.