“Нефтгазмонтаж” МЧЖни устав капиталидаги давлат улушининг хусусийлаштириш жараёни бошланганлиги тўғрисида эълон
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) “Нефтгазмонтаж” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Корхона/Актив) хусусийлаштиришнинг музокараларга оммавий равишда таклиф қилиш усули асосида савдо жараёнлари бошланганлигини эълон қилади.
"Mosaic Financial" компанияси (кейинги ўринларда – Маслаҳатчи) ушбу Битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчиси ҳисобланади.
"Нефтгазмонтаж" МЧЖ барча даражадаги мураккаб бўлган қурилиш-монтаж ишларини амалга оширади.
Таъкидлаш жоизки мураккаб қурилиш-монтаж ишларини амалга ошириш учун Корхонада барча турдаги автотранспорт воситалари, қурилиш махсус техникаси ва ускуналари, горизонтал бурғилаш, ер ковлайдиган техникалар, юк кўтарувчи механизмлар, пайвандлаш агрегатлари, махсус транспорт ҳамда “Volvo”, “Caterpillar”, “Komatsu”, “Liebherr”, “Renault” каби илғор халқаро ишлаб чиқарувчиларнинг бошқа механизм ва агрегатларини қўшган ҳолда кенг кўламдаги техникалар мажмуи мавжуд.
• 2004 йилда Корхонада ISO 9001-2000 халқаро стандарти бўйича сифат менежменти тизими ишлаб чиқилган ва татбиқ этилган.
• Устав капитали: 4,3 млн АҚШ доллари.
• Юридик манзили: Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани, Бунёдкор шоҳ кўчаси, 47-уй.
• Веб-саҳифаси: www.ngm.uz.
Савдо жараёни икки босқичда амалга оширилади, жумладан сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) ҳамда Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) босқичлари, якуний босқичда таклиф этиладиган қатъий нарх таклифининг камида 1% кафолатли тўлов сифатида амалга оширилиши белгиланади.
1. Корхонанинг асосий фаолият турини 5 йилдан кам бўлмаган муддат давомида сақлаб қолиш.
Ўз навбатида, Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) босқичига ўтган талабгорлар билан, мажбуриятга эга бўлган таклифларни тақдим этишларидан аввал, Активни сотиб олиш бўйича асосий шартлар акс эттирилган келишув имзоланади.
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2024 йил 27 август соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар info@mosaic-financial.uz ва iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com  электрон почта манзилига юборишлари лозим.
• Активни сотиб олиш учун етарли молиявий ресурслари, шунингдек, қурилиш муҳандислиги ва бурғилаш ишларини амалга ошириш соҳасидаги активларни бошқариш тажрибаси;
• Хусусийлаштириш жараёнида иштирок этилишини тақиқлаши мумкин бўлган маъмурий, ҳакамлик ёки бошқа суд жараёнларининг йўқлиги;
Аризаларни қабул қилиш тугаллангандан сўнг, Mosaic Financial томонидан иштирокчиларга тегишли хат (Process Letter) орқали кейинги жараённи ташкил этиш тўғрисида индивидуал равишда хабардор қилинади.
• Давлат активларини бошқариш агентлиги вакили: Самандаров Талат Юлдашевич, тел.: +99871-259-20-67, E-mail: tender@davaktiv.uz;
• Mosaic Financial вакили: Искандар Бахромов, тел.: +99895-502-00-01, E-mail: iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, "Mosaic Financial" ва Корхонани сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва "Mosaic Financial" ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Корхона ва "Mosaic Financial" томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Объявление о начале процесса приватизации государственной доли в уставном капитале ООО «Нефтгазмонтаж»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о начале процесса продаж 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Нефтгазмонтаж» (далее – Актив/Предприятие) посредством способа приватизации публичного приглашения к переговорам.
Консультантом по приватизации Агентства госактивов по данной Сделке выступает компания «Mosaic Financial» (далее – Консультант).
ООО «Нефтгазмонтаж» осуществляет сложные строительно-монтажные работы всех уровней.
Следует отметить, что для проведения сложных строительно-монтажных работ в Предприятии имеются все виды автотранспорта, строительной спецтехники и оборудования, включая установку горизонтального бурения, землеройную технику, грузоподъемные механизмы, сварочные агрегаты, спецтранспорт и прочие механизмы и агрегаты от ведущих мировых производителей, таких как «Volvo», «Caterpillar», «Komatsu», «Liebherr», «Renault».
• В 2004 году на предприятии разработана и внедрена система менеджмента качества по международному стандарту ISO 9001-2000.
• Уставной капитал: 4,3 млн долларов США;
• Юридический адрес: г.Ташкент, Чиланзарский район, проспект Бунёдкор, 47
• Веб-сайт: www.ngm.uz
1. Сохранение основной деятельности Предприятия в течение не менее 5 лет.
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках до 18:00 (по ташкентскому времени) 27 августа 2024 года и отправлена на следующие адреса электронной почты: info@mosaic-financial.uz и iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com .
• Достаточные финансовые ресурсы для приобретения актива, а также опыт управления активами в сфере строительной инженерии и буровых работ;
• Искандар Бахромов, представитель компании Mosaic Financial”: iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com, тел.: +99895-502-00-01;
• Талат Самандаров, Начальник управления Агентства госактивов: tender@davaktiv.uz, тел.: +99871-259-20-67.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов, Компании “Mosaic Financial” в отношении реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и “Mosaic Financial” оставляет за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентство госактивов и “Mosaic Financial” графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;