"UNG Petro" МЧЖни хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда Давактив агентлиги/Буюртмачи) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ “UNG Petro” МЧЖнинг устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда ­ Актив) хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълон қилади.
Барча қизиқиш билдирган талабгорлардан Таклиф тақдим этиш учун сўровномага (RfP) асосан тижорат таклифларини 2023 йил 11 июнь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар тақдим этишларини сўраймиз.
“UNG Petro” МЧЖни хусусийлаштириш бўйича консультантни жалб қилиш юзасидан таклиф тақдим этиш учун сўровнома (RfP)
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 24 мартдаги ПҚ-102-сон қарорига мувофиқ, “UNG Petro” МЧЖнинг 100 фоиз улуши (кейинги ўринларда – Битим) сотилиши белгиланган.
Сотиш жараёнлари “UNG Petro” МЧЖнинг тармоқ ва индивидуал хусусиятларидан келиб чиқиб Ўзбекистон Республикаси қонунчилиги талаблари доирасида энг мақбул хорижий тажриба асосида ташкил этилиши лозим. Буюртмачи тўғри қарор қабул қилиши учун Активни мустақил баҳолаш ишларини амалга оширади.
"UNG Petro" МЧЖ – Ўзбекистон Республикасидаги энг йирик ёқилғи қуйиш шохобчалари тармоғи бўлиб, у «UNG» миллий бренди остида нефть ва газ маҳсулотларини сотади. "UNG Petro" МЧЖ чакана савдо тармоғига Ўзбекистон Республикаси бўйлаб жойлашган ёқилғи ва газ қуйиш шохобчалари киради.
Корхонанинг юридик манзили: Тошкент ш., Юнусобод тумани, 7Б, 17-уй.
I. Нефть ва газ маҳсулотларини қуйиш шохобчалари хизмати учун бозор таҳлили:
• Активни хусусийлаштиришга қаратилган барча чораларни кўриш, виртуал маълумотлар хонаси (ВДР)ни ташкил этиш;

Announcement on attracting a professional consulting company for the privatization of "UNG Petro" LLC
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (hereinafter referred to as "State Assets Agency"/"Client"), in accordance with the relevant privatization programs, announces a tender for the selection of a professional consulting company (hereinafter referred to as "Consultant") on privatization of “UNG Petro” LLC by selling 100% share in the authorized capital of LLC (hereinafter - the "Asset").
All interested applicants are invited to submit their proposals in accordance with the following Request for Proposals (RfP) by 18:00 (Tashkent time) on June 11, 2023.
Request for proposals for consulting services on privatization of “UNG Petro” LLC (RfP)
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan from March 24, 2023 №PD-102 provides for the sale of 100 % share of “UNG Petro” LLC (hereinafter - Transaction).
The sale process must be organized in accordance with the best international practices, taking into account the requirements of the legislation of the Republic of Uzbekistan, industry and individual specifics of “UNG Petro” LLC (hereinafter - the Asset). For making internal decision of the Seller, the Asset is evaluated in accordance with the legislation.
UNG Petro is the largest network of gas stations in the Republic of Uzbekistan, which sells oil and gas products under the national brand "UNG". The retail network "UNG Petro" includes filling stations, LPG filling stations and CNG filling stations, which operate in regions of the Republic of Uzbekistan.