“Ангрен логистика маркази” АЖни хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда Давактив агентлиги/Буюртмачи) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ “Ангрен логистика маркази” АЖнинг устав капиталидаги 100 фоиз улушини (кейинги ўринларда ­ Актив) хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълон қилади.
Барча қизиқиш билдирган талабгорлардан Таклиф тақдим этиш учун сўровномага (RfP) асосан тижорат таклифларини 2023 йил 20 июнь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар тақдим этишларини сўраймиз.
“Ангрен логистика маркази” АЖни хусусийлаштириш бўйича консультантни жалб қилиш юзасидан таклиф тақдим этиш учун сўровнома (RfP)
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 24 мартдаги ПҚ-102-сон қарорига мувофиқ, “Ангрен логистика маркази” АЖнинг 100 фоиз улуши (кейинги ўринларда – Битим) сотилиши белгиланган.
Сотиш жараёнлари “Ангрен логистика маркази” АЖнинг тармоқ ва индивидуал хусусиятларидан келиб чиқиб Ўзбекистон Республикаси қонунчилиги талаблари доирасида энг мақбул хорижий тажриба асосида ташкил этилиши лозим. Буюртмачи тўғри қарор қабул қилиши учун Активни мустақил баҳолаш ишларини амалга оширади.
“Ангрен логистика маркази” АЖ юкларни сақлаш, ортиш-тушириш, тез ва сифатли ташиб бериш, божхона ҳужжатларини расмийлаштириш билан боғлиқ масалаларни ҳал этган ҳолда юк операцияларини амалга оширади.
• Веб-сайт:https://clangren.uz/
• Ходимлар сони 74 киши;
• Корхонанинг юридик манзили:Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар, Ипак йўли кўчаси, 1-уй.
I.Транспорт-экспедиторлик хизмати бозорини таҳлили:
• Активни хусусийлаштиришга қаратилган барча чораларни кўриш, виртуал маълумотлар хонаси (ВДР)ни ташкил этиш;

Announcement on attracting a professional consulting company for the privatization of "Angren Logistics Center" JSC
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (hereinafter referred to as "State Assets Agency"/"Client"), in accordance with the relevant privatization programs, announces a tender for the selection of a professional consulting company (hereinafter referred to as "Consultant") on privatization of "Angren Logistics Center" JSC by selling 100% share in the authorized capital of JSC (hereinafter - the "Asset").
All interested applicants are invited to submit their proposals in accordance with the following Request for Proposals (RfP) by 18:00 (Tashkent time) on June 20, 2023.
Request for proposals for consulting services on privatization of "Angren Logistics Center" JSC (RfP)
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan from March 24, 2023 №PP-102 provides for the sale of 100% share of "Angren Logistics Center" JSC (hereinafter - Transaction).
The sale process must be organized in accordance with the best international practices, taking into account the requirements of the legislation of the Republic of Uzbekistan, industry and individual specifics of "Angren Logistics Center" JSC (hereinafter - the Asset). For making internal decision of the Seller, the Asset is evaluated in accordance with the legislation.
JSC "Angren Logistics Center" carries out cargo operations by solving issues related to cargo storage, loading and unloading, fast and high-quality transportation, customs documents.