“Invest Group Centre” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компанияси танлаб олинди
Давактив агентлигининг “Invest Group Centre” МЧЖ (кейинги ўринларда - Актив) устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида 5 та маҳаллий ва халқаро профессионал консалтинг компанияларидан таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Саралаш натижасида, фаолият соҳасида амалга оширган юқори даражадаги лойиҳалари, лойиҳа доирасида жалб қилинадиган профессионал жамоасининг малакаси ҳамда энг мақбул нарх таклифини билдирган Portfolio Investments компанияси Активнинг устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танланди.
Давактив агентлиги Portfolio Investments билан биргаликда жараённи очиқ, шаффоф ва рақобат тамойилларига асосланган савдо механизмларига мувофиқ ташкил этишнинг барча чораларини кўради ҳамда жараённинг ҳар бир босқичи тўғрисида оммага ахборот бериб борилишини таъминлайди.

A consultant is attracted for privatization of the state share in "Invest Group Centre" LLC
According to the announcement of the State Assets Management Agency to attract a professional consulting company ( hereinafter - the Consultant) for privatization of the state share in "Invest Group Centre" LLC (hereinafter - the Asset), the following is reported.
During the selection process, proposals were received from 5 local and international professional consulting companies and their financial proposals, experience in the relevant field, and approaches to accomplish the relevant tasks were considered.
Accordingly, as a result of the selection process, Portfolio Investments, which presented the highest level of projects in the field of activity, the qualifications of the professional team involved in the project and the most acceptable price offer, was attracted as the Consultant for privatization of the state share in the authorized capital of the Asset.
The State Assets Management Agency together with Portfolio Investments will take all necessary measures to organize the process in accordance with open, transparent and competitive sales mechanisms, as well as provide information to the public on each stage of the process.