18-noyabr – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat bayrogʻi qabul qilinganligiga 34 yil boʻldi
Tarixdan maʼlumki tugʻini jonidan ortiq asragan Toʻmaris, Spitamen, Muqanna, Jaloliddin Manguberdi, Temur Malik, Amir Temur kabi oʻnlab sarkardalar hayoti bugun bizga katta ibrat. Ajdodlarimiz yurt bayrogʻini muqaddas bilib uni koʻz qorachigʻidek asraganlar.
Oʻzbekiston toʻlaqonli suveren respublika sifatida jahon hamjamiyati tomonidan tan olinib, 1992-yil 2-martidan uning muqaddas bayrogʻi Birlashgan Millatlar Tashkilotining Bosh qarorgohi oldida hilpiray boshladi.
Aziz yurtdoshlar!
Davlat aktivlari agentligi jamoasi Sizlarni “Bir Vatan, bir el, bir bayroq!” shiori ostida oʻtayotgan milliy birlik, hamjihatlik, yuksak vatanparvarlik bayrami – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat bayrogʻi qabul qilinganligining 34 yilligi munosabati bilan samimiy muborakbod etadi!

November 18 – 34 years have passed since the adoption of the State Flag of the Republic of Uzbekistan
It is known from history that the lives of dozens of military leaders such as Tomaris, Spitamen, Mukanna, Jaloliddin Manguberdi, Temur Malik, Amir Temur, who protected their homeland with their lives, are a great example for us today. Our ancestors considered the national flag sacred and protected it like the apple of their eye.
Uzbekistan was recognized by the world community as a full-fledged sovereign republic, and since March 2, 1992, its sacred flag began to fly in front of the United Nations Headquarters.
The State Assets Agency team welcomes you with the slogan “One Motherland, One Nation, One Flag!” We sincerely congratulate you on the 34th anniversary of the adoption of the State Flag of the Republic of Uzbekistan, a holiday of national unity, solidarity, and high patriotism, which is celebrated under the slogan!