18-noyabr – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat bayrogʻi qabul qilinganligiga 34 yil boʻldi
Tarixdan maʼlumki tugʻini jonidan ortiq asragan Toʻmaris, Spitamen, Muqanna, Jaloliddin Manguberdi, Temur Malik, Amir Temur kabi oʻnlab sarkardalar hayoti bugun bizga katta ibrat. Ajdodlarimiz yurt bayrogʻini muqaddas bilib uni koʻz qorachigʻidek asraganlar.
Oʻzbekiston toʻlaqonli suveren respublika sifatida jahon hamjamiyati tomonidan tan olinib, 1992-yil 2-martidan uning muqaddas bayrogʻi Birlashgan Millatlar Tashkilotining Bosh qarorgohi oldida hilpiray boshladi.
Aziz yurtdoshlar!
Davlat aktivlari agentligi jamoasi Sizlarni “Bir Vatan, bir el, bir bayroq!” shiori ostida oʻtayotgan milliy birlik, hamjihatlik, yuksak vatanparvarlik bayrami – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat bayrogʻi qabul qilinganligining 34 yilligi munosabati bilan samimiy muborakbod etadi!

18 ноября – 34 года со дня принятия Государственного флага Республики Узбекистан
История свидетельствует о том, что десятки полководцев, таких как Тумарис, Спитамен, Муканна, Джалолиддин Мангуберди, Темур Малик, Амир Темур и многие другие, берегли знамя своей земли дороже собственной жизни. Наши предки считали флаг Родины святыней и охраняли его как зеницу ока.
После признания Узбекистана мировым сообществом как полноценной суверенной республики, с 2 марта 1992 года его священный флаг начал развеваться перед штаб-квартирой Организации Объединённых Наций.
Дорогие соотечественники!
Коллектив Агентства по управлению государственными активами сердечно поздравляет вас с праздником национального единства, сплочённости и высокого патриотизма — 34-й годовщиной принятия Государственного флага Республики Узбекистан, проходящим под лозунгом: «Одна Родина, один народ, один флаг!».