9-MAY – XOTIRA VA QADRLASH KUNI MUBORAK BO‘LSIN!
O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Surxondaryo viloyati hududiy boshqarmasi jamoasi barchangizni mamlakatimizda keng nishonlanayotgan 9-may – Xotira va qadrlash kuni hamda Ikkinchi jahon urushida qozonilgan g‘alabaning 81 yilligi bilan samimiy muborakbod etadi.
Ushbu qutlug‘ ayyomda biz, avvalo, bugungi tinch va osuda kunlarimiz uchun jon fido qilgan ajdodlarimiz xotirasiga ehtirom ko‘rsatamiz. Olovli janggohlarda mardlik ko‘rsatgan, front ortida mashaqqatli mehnat qilgan nuroniylarimizga cheksiz minnatdorchilik bildiramiz.
Xotira – muqaddas, qadr – azizdir. O‘tganlarni eslash, keksalarni e’zozlash xalqimizga xos olijanob fazilat bo‘lib, bugungi tinchligimiz qadriga yetishda muhim poydevordir.

Поздравляю с 9 мая – Днём памяти и почестей!
Команда Сурхандарьинского областного управления Агентства по управлению государственным имуществом Республики Узбекистан искренне поздравляет вас всех с 9 мая – Днем памяти и чести, широко отмечаемым в нашей стране, и 81-й годовщиной Победы во Второй мировой войне.
В этот важный день, прежде всего, мы отдаем дань уважения нашим предкам, отдавшим свои жизни за нашу нынешнюю мирную и процветающую эпоху. Мы выражаем глубокую благодарность нашему благородному народу, проявившему мужество на поле боя и служившему в тылу.
Память священна, достоинство дорого. Память о прошлом и почитание старцев – важная основа для достижения благородных качеств, присущих нашему народу, и ценностей нашего мира сегодня.