9-MAY – XOTIRA VA QADRLASH KUNI MUBORAK BO‘LSIN!
O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Surxondaryo viloyati hududiy boshqarmasi jamoasi barchangizni mamlakatimizda keng nishonlanayotgan 9-may – Xotira va qadrlash kuni hamda Ikkinchi jahon urushida qozonilgan g‘alabaning 81 yilligi bilan samimiy muborakbod etadi.
Ushbu qutlug‘ ayyomda biz, avvalo, bugungi tinch va osuda kunlarimiz uchun jon fido qilgan ajdodlarimiz xotirasiga ehtirom ko‘rsatamiz. Olovli janggohlarda mardlik ko‘rsatgan, front ortida mashaqqatli mehnat qilgan nuroniylarimizga cheksiz minnatdorchilik bildiramiz.
Xotira – muqaddas, qadr – azizdir. O‘tganlarni eslash, keksalarni e’zozlash xalqimizga xos olijanob fazilat bo‘lib, bugungi tinchligimiz qadriga yetishda muhim poydevordir.

Dear comrades, dear veterans!
The team of the Surkhandarya Regional Office of the State Property Management Agency of the Republic of Uzbekistan sincerely congratulates you all on May 9 – the Day of Remembrance and Honor, widely celebrated in our country, and the 81st anniversary of Victory in World War II.
On this important day, first and foremost, we pay tribute to our ancestors who gave their lives for our current peaceful and prosperous era. We express our deep gratitude to our noble people who demonstrated courage on the battlefield and served in the home front.
Memory is sacred, dignity is precious. Remembrance of the past and veneration of elders are an important foundation for achieving the noble qualities inherent in our people and the values ​​of our world today.