Surxondaryo viloyatida faoliyat olib borayotgan tadbirkorlar bilan uchrashuv tashkil etildi
2026-yil 10-iyun kuni viloyat Tadbirkorlar markazida Surxondaryo viloyatida faoliyat yuritayotgan tadbirkorlar bilan ochiq muloqot va uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Davlat aktivlarini boshqarish agentligi viloyat hududiy boshqarmasi,Surxondaryo viloyati Savdo-sanoat palatasi, Surxondaryo viloyat Raqobat boshqarmasi hamda Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Surxondaryo viloyati hududiy filiali mutaxassislari va tadbirkorlar bilan ishtirok etdi.
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi viloyat hududiy boshqarmasi tomonidan tadbirkorlarning quyidagi masalalar bo‘yicha taklif hamda murojaatlari qabul qilindi:
Tadbirkorlik faoliyatidagi qiyinchiliklar
Davlat aktivlarini xususiylashtirish masalalari
Ijara munosabatlariga oid muammolar
Muloqot davomida ko‘tarilgan masalalar, bildirilgan takliflar hamda tadbirkorlar tomonidan ilgari surilgan murojaatlar belgilangan tartibda ko‘rib chiqilib, qonuniy yechimlar            taklif etildi va zarur tavsiyalar berildi.
Tadbir davomida Biznes va tadbirkorlik oliy maktabining asosiy maqsad va vazifalari, tadbirkorlik sohasida malakali kadrlarni tayyorlash borasidagi faoliyati hamda Surxondaryo hududiy filialida amalga oshirilayotgan ishlar haqida batafsil ma’lumot berildi.
Savdo-sanoat palatasi mutaxassislari tomonidan tadbirkorlik subyektlari uchun yaratilayotgan qulay huquqiy, iqtisodiy va ijtimoiy shart-sharoitlar, tadbirkorlarning huquq va qonuniy manfaatlarini himoya qilish borasida amalga oshirilayotgan ishlar haqida ma’lumot berildi.
Surxondaryo viloyat Raqobat boshqarmasi vakillari esa uy-joy kommunal xizmatlari, qurilish, transport, aloqa, telekommunikatsiya, bank-moliya, sug‘urta, ta’lim va boshqa xizmatlar sohasida iste’molchilarning huquq va manfaatlarini himoya qilish bo‘yicha amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar haqida tushuntirishlar berdi.
Uchrashuv yakunida tadbirkorlarni qiziqtirgan savollarga mutaxassislar tomonidan batafsil javoblar berilib, o‘zaro fikr almashildi.

A meeting was held with entrepreneurs operating in the Surkhandarya region.
On June 10, 2026, an open dialogue and meeting with entrepreneurs operating in the Surkhandarya region was held at the regional Entrepreneurs' Center.
The meeting was attended by specialists and entrepreneurs from the regional territorial office of the State Property Management Agency, the Surkhandarya Regional Chamber of Commerce and Industry, the Surkhandarya Regional Competition Authority, and the Surkhandarya Regional Office of the Higher School of Business and Entrepreneurship.
The regional territorial office of the State Asset Management Agency accepted proposals and requests from entrepreneurs on the following issues:
Challenges of entrepreneurial activity
Privatization of state assets
Problems related to lease relations
The issues raised at the meeting, as well as the proposals and requests from entrepreneurs, were considered in accordance with established procedures. Legal solutions were proposed, and the necessary recommendations were provided.
During the event, detailed information was presented on the main goals and objectives of the Graduate School of Business and Entrepreneurship, its activities in training qualified entrepreneurial personnel, and the work carried out at the Surkhandarya regional branch.
Specialists from the Chamber of Commerce and Industry provided information on the favorable legal, economic, and social conditions created for business entities and on the work carried out to protect the rights and legitimate interests of entrepreneurs.
Representatives of the Surkhandarya Regional Competition Department provided clarification on measures taken to protect the rights and interests of consumers in the areas of housing and utilities, construction, transportation, communications, telecommunications, banking and finance, insurance, education, and other services.
Following the meeting, experts answered questions of interest to entrepreneurs and exchanged opinions.