31-oktabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
332 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 15,5 mlrd so'm bo'lgan 163 ta lot 27,1 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang‘ich narxi 465,2 mln so‘m
• sotilgan narxi 564,2 mln so‘m
• Samarqand viloyati Payariq tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 263,8 mln so‘m bo‘lgan “Maroqand neft baza” MCHJ balansidagi bo‘sh turgan bino-inshoot 342,9 mln so‘mga sotildi.
• soni 78 ta
• boshlang‘ich narxi 1,7 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 6,8 mlrd so‘m
• Surxondaryo viloyati Termiz tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 444,3 mln so‘m bo‘lgan Davlat mulki obyektlaridan samarali foydalanish markazi Surxondaryo viloyat hududiy boshqarmasi balansidagi bo‘sh turgan bino 488,7 mln so‘mga ijaraga berildi.
• boshlang'ich narxi 11,3 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 15,5 mlrd so‘m
• yer maydoni 3,6 ga
• Toshkent shahri Shayxontohur tumanidan boshlang'ich narxi 1,8 mlrd so‘m bo‘lgan maktabgacha ta‘lim muassasalari qurish uchun 16 sotix yеr uchastkasi 5 mlrd so‘mga sotildi.
• Qoraqalpog‘iston Respublikasi Beruniy tumanidan boshlang'ich narxi 8,9 mln so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turar-joy binolari va majmualari qurish uchun 10 sotix yеr uchastkasi 392,2 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 31 октября
На аукционы и открытые торги было выставлено 332 лота. Также было реализовано 163 объекта со стартовой ценой 15,5 млрд сумов за 27,1 млрд сумов.
• стартовая цена 465,2 млн сум
• цена продажи 564,2 млн сум
• Пустующее здание и сооружение, расположенное в Паярыкском районе Самаркандской области, принадлежащее ООО "Мароканд нефть база", со стартовой ценой 263,8 млн сумов продано за 342,9 млн сумов.
• цена продажи 6,8 млрд сум
• Пустующее здание, принадлежащее территориальному управлению Сурхандарьинской области Центра по эффективному использованию государственных объектов, с первоначальной годовой арендной ставкой 444,3 млн ​​сумов в Термезском районе Сурхандарьинской области, сдано в аренду за 488,7 млн сумов.
• стартовая цена 11,3 млрд сум
• цена продажи 15,5 млрд сум
• площадь земельного участка 3,6 га
• Земельный участок, расположенный в Шайхантахурском районе города Ташкента, площадью 16 соток, со стартовой ценой 1,8 млрд ​​сумов продан за 5 млрд сумов для строительства дошкольных образовательных учреждений.
• Земельный участок, расположенный в Берунийском районе Республики Каракалпакстан, площадью 10 соток, со стартовой ценой 8,9 млн ​​сумов продан за 392,2 млн сумов для строительства многоэтажных жилых домов.