Oʻz navbatida, ushbu Aktivni xususiylashtirish jarayonini ilgʻor xalqaro tajriba asosida amalga oshirish uchun Portfolio Investments (keyingi oʻrinlarda – "Konsultant") kompaniyasi xususiylashtirish boʻyicha Konsultant sifatida jalb etilgan.
Avval berilgan axborotga muvofiq, Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichiga oʻtkazilgan 4 nafar talabgorlarning qatʼiy narx takliflari joriy yil 17-oktabrga qadar konsultant tomonidan qabul qilinishi belgilangan.
Mazkur muddat davomida Konsultant tomonidan 2 nafar talabgorlarning Majburiyatga ega boʻlgan takliflari (BO) qabul qilinganligini va mazkur takliflar Aktivning sotilishi mumkin boʻlgan bozor qiymatdan past boʻlganligini inobatga olib, sotish jarayonini Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (EoI) bosqichidan davom ettiriladi.
Shunga koʻra, sotish jarayonini raqobat muhitida oʻtkazish maqsadida, Davaktiv agentligi barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga “Avtooyna” MChJ ustav kapitalidagi davlat ulushini xususiylashtirish jarayonining Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Expression of Interest) bosqichi muddati 2025-yil 20-yanvar kuni soat 23:59 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Shu bilan birga, avvalgi chop etilgan Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish bosqichi boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼlonning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.

Информация о процессе открытых торгов ООО “Автоойна”
Согласно соответствующим программам приватизации и в соответствии с объявлением Агентства госактивов от 18 июля текущего года, начался процесс открытых торгов 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Автоойна» (далее – «Актив»).
Компания «Portfolio Investments» (далее – «Консультант») была привлечена в качестве консультанта по приватизации для проведения процесса приватизации данного Актива на основе передового международного опыта.
Согласно ранее предоставленной информации, до 17 октября 2024 года было предусмотрено принятие Консультантом обязывающие ценовые предложения от 4 претендентов, прошедших на этап приема Обязывающих предложений (BO).
Учитывая, что в указанный срок Консультантом были приняты Обязывающие предложения (BO) от 2 претендентов и данные предложения оказались ниже ориентировочной рыночной стоимости Актива, процесс продажи будет продолжен с этапа выражения заинтересованности в приобретении Актива (Expression of Interest).
Учитывая вышеизложенное, а также с целью проведения процесса продажи в конкурентной среде, Агентство госактивов сообщает всем заинтересованным сторонам о продлении срока приёма заявок на выражение заинтересованности (Expression of Interest) до 23:59 (Ташкентское время) 20 января 2025 года.
Все остальные пункты предыдущего объявления о начале этапа выражения заинтересованности для приобретения Актива остаются без изменений.