Oʻz navbatida, ushbu Aktivni xususiylashtirish jarayonini ilgʻor xalqaro tajriba asosida amalga oshirish uchun Portfolio Investments (keyingi oʻrinlarda – "Konsultant") kompaniyasi xususiylashtirish boʻyicha Konsultant sifatida jalb etilgan.
Avval berilgan axborotga muvofiq, Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichiga oʻtkazilgan 4 nafar talabgorlarning qatʼiy narx takliflari joriy yil 17-oktabrga qadar konsultant tomonidan qabul qilinishi belgilangan.
Mazkur muddat davomida Konsultant tomonidan 2 nafar talabgorlarning Majburiyatga ega boʻlgan takliflari (BO) qabul qilinganligini va mazkur takliflar Aktivning sotilishi mumkin boʻlgan bozor qiymatdan past boʻlganligini inobatga olib, sotish jarayonini Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (EoI) bosqichidan davom ettiriladi.
Shunga koʻra, sotish jarayonini raqobat muhitida oʻtkazish maqsadida, Davaktiv agentligi barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga “Avtooyna” MChJ ustav kapitalidagi davlat ulushini xususiylashtirish jarayonining Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Expression of Interest) bosqichi muddati 2025-yil 20-yanvar kuni soat 23:59 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Shu bilan birga, avvalgi chop etilgan Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish bosqichi boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼlonning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.

Information on the open sales process of "Avtooyna" LLC
According to the relevant privatization programs, in accordance with the announcement of UzSAMA dated July 18 this year, the process of open sales of 100% state share in the authorized capital of “Avtoyna” LLC (hereinafter - the “Asset”) has started.
The company “Portfolio Investments” (hereinafter - the “Consultant”) was attracted as a privatization consultant to conduct the privatization process of this Asset based on international best practices.
According to the information provided earlier, the Consultant was scheduled to accept binding price offers from 4 applicants who passed to the stage of Binding Offers (BO) until October 17, 2024.
Taking into account that within the given deadline the Consultant accepted the Binding Offers (BO) from 2 applicants and these offers were lower than the indicative market value of the Asset, the sale process will continue from Expression of Interest stage.
In order to conduct the sale process in a competitive environment, UzSAMA announces the extension of the deadline for submission Expression of Interest applications for the purchase of the Asset until 23:59 (Tashkent time) on January 20, 2025.
All other items of the previously published announcement on the beginning of the Expression of Interest stage remain unchanged.