Germaniya biznesi vakillari O‘zbekistondagi xususiylashtirish jarayonlariga qiziqish bildirmoqda
Davlat aktivlarini boshqarish agentligida Germaniyaning SCHNEIDER GROUP konsalting kompaniyasi prezidenti Ulf Shnayder boshchiligidagi delegatsiya a’zolari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Mehmonlarga bugungi kunda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan xususiylashtirish va transformatsiya jarayonlari haqida batafsil ma’lumot berildi.
SCHNEIDER GROUP kompaniyasi Germaniyaning o‘rta va kichik biznes Federal Assotsiatsiyasining rasmiy vakili sifatida joriy yil iyun oyida ushbu mamlakat ishbilarmon doiralari vakillari uchun qiziqarli bo‘lgan soha va davlat aktivlari bo‘yicha “virtual” tur tashkil etish taklifini bildirdi va tomonlar ushbu takliflarni qo‘llab-quvvatladilar.

Представители немецкого бизнеса проявляют интерес к процессу приватизации в Узбекистане
В Агентстве по управлению государственными активами состоялась встреча с представителями делегации во главе с президентом консалтинговой компании SCHNEIDER GROUP (Германия) Ульфом Шнайдером.
Представители SCHNEIDER GROUP были подробно проинформированы о процессе приватизации и трансформации, осуществляемой в Узбекистане.
SCHNEIDER GROUP, как официальный представитель Федеральной ассоциации малого и среднего бизнеса Германии, предложила в июне этого года организовать «виртуальный тур» отраслей и государственных активов, представляющих интерес для представителей бизнес-сообщества Германии, и стороны поддержали эти предложения.