“Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan Ltd” kompaniyasi yangi bosh direktori Furkan Aydin bilan Davaktiv agentligida uchrashuv boʻlib oʻtdi
Joriy yil 25-sentabr kuni “Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan Ltd” (CCI Uzbekistan) kompaniyasining yangi bosh direktori Furkan Aydin Oʻzbekistondagi faoliyatini boshlayotganligi munosabati bilan Davaktiv agentligiga tashrif buyurdi.
Uchrashuv boshida CCI Uzbekistan kompaniyasi Turkiyaning yirik kompaniyalaridan biri boʻlgan “Anadolu Group” xoldingi tarkibiga kiruvchi “Coca-Cola İçecek”ga 2021 yilda sotilishi Oʻzbekistondagi xususiylashtirishning birinchi muvaffaqiyatli misollaridan biri hisoblanishi, shuningdek, CCI Uzbekistan kompaniyasida zamonaviy korporativ va moliyaviy boshqaruv tizimlari joriy etilishi, kompaniyaning ishlab chiqarish quvvatlari va operatsion samaradorligi oshganligi, Samarqand shahrida qiymati 112 million AQSh dollar boʻlgan yangi va zamonaviy toʻrtinchi zavod ishga tushirilishi xususiylashtirishdan keyingi jarayonning ijobiy tomonlari ekanligi taʼkidlab oʻtdi.
Shu bilan birga, 2025-yilda Namangandagi mavjud zavod oʻrniga yangi zamonaviy infratuzilmaga va texnologiyalarga ega boʻlgan zavod boshqa joyda yangidan qurib ishga tushirilishi, janob Furkan Aydin boshqaruvi davrida muvaffaqiyatli amalga oshirilishiga ishonch bildirildi.
Oʻz navbatida, janob Furkan Aydin tomonidan Oʻzbekistonda xorijiy investorlar uchun yaratilgan sharoitlar, ijobiy investitsion muhit, soʻngi yillardagi amalga oshirilayotgan institutsional islohotlar hamda xususiylashtirish jarayonlari ochiq va shaffof amalga oshirilayotgani yuqori eʼtirof etildi.
Uchrashuv yakunida Davaktiv agentligi janob Furkan Aydinning kelgusidagi faoliyatiga ulkan zafarlar va muvaffaqiyatlar tilab, kelgusi hamkorlik yoʻnalishlari belgilab olindi.

В Агентстве госактивов состоялась встреча с новым генеральным директором компании “Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan Ltd” Фурканом Айдыном.
25 сентября текущего года новый генеральный директор компании "Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan Ltd" (CCI Uzbekistan) Фуркан Айдын посетил Агентство госактивов в связи с началом своей деятельности в Узбекистане.
В начале встречи было отмечено, что продажа CCI Uzbekistan в 2021 году турецкой компании "Coca-Cola İçecek", входящей в холдинг "Anadolu Group", является одним из первых успешных примеров приватизации в Узбекистане. Также было подчеркнуто, что после приватизации в компании были внедрены современные корпоративные и финансовые системы управления, увеличены производственные мощности и операционная эффективность, а в Самаркандской области был введен в эксплуатацию новый современный четвертый завод стоимостью 112 миллионов долларов США. Это было признано положительным результатом постприватизационного процесса.
Кроме того, была выражена уверенность, что под руководством господина Фуркана Айдына в 2025 году в Намангане будет построен новый завод с современными технологиями и передовой инфраструктурой, который заменит действующее предприятие.
Со своей стороны, Фуркан Айдын высоко оценил созданные в Узбекистане условия для иностранных инвесторов, позитивный инвестиционный климат, а также проводимые в последние годы институциональные реформы, а также открытые и прозрачные процессы приватизации.
В завершение встречи Агентство госактивов пожелало господину Фуркану Айдыну успехов в его дальнейшей деятельности и определило направления для дальнейшего сотрудничества.