“Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan Ltd” kompaniyasi yangi bosh direktori Furkan Aydin bilan Davaktiv agentligida uchrashuv boʻlib oʻtdi
Joriy yil 25-sentabr kuni “Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan Ltd” (CCI Uzbekistan) kompaniyasining yangi bosh direktori Furkan Aydin Oʻzbekistondagi faoliyatini boshlayotganligi munosabati bilan Davaktiv agentligiga tashrif buyurdi.
Uchrashuv boshida CCI Uzbekistan kompaniyasi Turkiyaning yirik kompaniyalaridan biri boʻlgan “Anadolu Group” xoldingi tarkibiga kiruvchi “Coca-Cola İçecek”ga 2021 yilda sotilishi Oʻzbekistondagi xususiylashtirishning birinchi muvaffaqiyatli misollaridan biri hisoblanishi, shuningdek, CCI Uzbekistan kompaniyasida zamonaviy korporativ va moliyaviy boshqaruv tizimlari joriy etilishi, kompaniyaning ishlab chiqarish quvvatlari va operatsion samaradorligi oshganligi, Samarqand shahrida qiymati 112 million AQSh dollar boʻlgan yangi va zamonaviy toʻrtinchi zavod ishga tushirilishi xususiylashtirishdan keyingi jarayonning ijobiy tomonlari ekanligi taʼkidlab oʻtdi.
Shu bilan birga, 2025-yilda Namangandagi mavjud zavod oʻrniga yangi zamonaviy infratuzilmaga va texnologiyalarga ega boʻlgan zavod boshqa joyda yangidan qurib ishga tushirilishi, janob Furkan Aydin boshqaruvi davrida muvaffaqiyatli amalga oshirilishiga ishonch bildirildi.
Oʻz navbatida, janob Furkan Aydin tomonidan Oʻzbekistonda xorijiy investorlar uchun yaratilgan sharoitlar, ijobiy investitsion muhit, soʻngi yillardagi amalga oshirilayotgan institutsional islohotlar hamda xususiylashtirish jarayonlari ochiq va shaffof amalga oshirilayotgani yuqori eʼtirof etildi.
Uchrashuv yakunida Davaktiv agentligi janob Furkan Aydinning kelgusidagi faoliyatiga ulkan zafarlar va muvaffaqiyatlar tilab, kelgusi hamkorlik yoʻnalishlari belgilab olindi.

The State Assets Management Agency held a meeting with Furkan Aydin, the new General Director of “Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan Ltd”.
On September 25 this year, the new General Director of Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan Ltd (CCI Uzbekistan) Furkan Aydın visited the State Assets Management Agency in connection with the beginning of his work in Uzbekistan.
At the beginning of the meeting it was noted that the sale of CCI Uzbekistan in 2021 to the Turkish company “Coca-Cola İçecek”, part of the holding “Anadolu Group”, is one of the first successful examples of privatization in Uzbekistan. It was also emphasized that after privatization, the company introduced modern corporate and financial management systems, increased production capacity and operational efficiency, and launched a new modern fourth plant in Samarkand region worth 112 million USD. This was recognized as a positive outcome of the post-privatization process.
In addition, it was expressed confidence that under the direction of Mr. Furkan Aydin, a new plant with modern technology and advanced infrastructure will be built in Namangan in 2025 to replace the existing plant.
For his part, Mr. Furkan Aydin highly appreciated the conditions created in Uzbekistan for foreign investors, positive investment climate, as well as institutional reforms carried out in recent years, as well as open and transparent privatization processes.
At the end of the meeting, the State Assets Management Agency wished Mr. Furkan Aydin success in his future career and identified areas for further cooperation.