“O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJni ustav kapitalidagi 35 foiz davlat ulushining xususiylashtirish jarayoni boshlanganligi toʻgʻrisida eʼlon
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi oʻrinlarda – “Davaktiv agentligi”) tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, “O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJ ustav kapitalidagi 35 foiz davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – Aktiv) xususiylashtirish jarayonining Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichi boshlanganligini eʼlon qiladi (keyingi oʻrinlarda – “Bitim”).
"Alkes Research" kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – "Maslahatchi") ushbu Bitim boʻyicha Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha maslahatchisi hisoblanadi.
“O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJ - “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ konteyner parkining operatori bo'lib, O‘zbekiston Respublikasi hududi bo‘ylab konteyner tashishni tashkil etish bo‘yicha to‘liq xizmatlarni taqdim etadi.
Ustav fondi: 3,4 mlrd.so‘m;
Korxonaning yuridik manzili: Toshkent shahri, Mirobod tumani, Shevchenko ko'chasi, 7-uy.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini 2023-yil 23-oktabr soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar quyidagi elektron pochta manzillariga yuborishlari lozim: info@alkesresearch.com.
Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichidan muvofaqqiyatli oʻtgan talabgorlar xususiylashtirish jarayonlarining keyingi bosqichlarida ishtirok etish uchun taklif qilinadi hamda ularga ushbu bosqich jarayonlari toʻgʻrisidagi xat (Process Letter) yuboriladi.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi, "Alkes Research" va Kompaniyani sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va "Alkes Research" oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday holatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor shaxslar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi, Kompaniya va "Alkes Research" tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Announcement on the beginning of the privatization process of 35% state share in the authorized capital of Uztemiryulkonteyner JSC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter - "UzSAMA") announces the beginning of Express of Interest stage of the privatization process (hereinafter - "Transaction") of 35% state share in the authorized capital of "Uztemiryulkonteyner" JSC  (hereinafter - "Company").
Alkes Research (hereinafter - "Сonsultant") is the privatization consultant to UzSAMA on this Transaction.
The authorised capital is 3.4 billion UZS;
The legal address of the enterprise is: Tashkent city, Mirabad district, Shevchenko Street, 7.
Express of interest can be prepared in Uzbek, Russian or English (at the discretion of the Applicants), and must be sent to the following e-mail addresses: info@alkesresearch.com.
The deadline for submission of Express of interest is no later than October 23, 2023, 18:00 (Tashkent time).
For more information, you can contact the above communication channel.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of UzSAMA, "Alkes Research" in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. UzSAMA and "Alkes Research" reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Agency and "Alkes Research", to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;