“E-auksion” elektron savdo platformasi orqali savdolarni o'tkazish muddatlaridagi o'zgarishlar
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi qo‘shimcha dam olish kunlari munosabati bilan “E-auksion” elektron savdo platformasi orqali savdolarni o'tkazish muddatlarida o‘zgarishlar bo‘lishi to’g’risida xabar qiladi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 23 dekabrdagi PF-270-son “2023-yilda rasmiy sanalarni nishonlash davrida qo‘shimcha ishlanmaydigan kunlarni belgilash va dam olish kunlarini ko‘chirish to‘g‘risida”gi Farmoniga asosan qo‘shimcha dam olish kunlari belgilandi.
Shu munosabat bilan Davlat aktivlarini boshqarish agentligining tegishli buyrug‘iga asosan 2023 yilning 2-3 yanvar kunlariga belgilagan savdolar 4-5 yanvar kunlariga ko‘chiriladi.
Bundan tashqari, 2023 yilning 7 yanvar kuni ish kuni sifatida belgilangani sababli, ushbu kun to‘lovlarni to‘lash kuni sifatida qabul qilinadi.
O’z navbatida, “E-auksion” markazi tomonidan barcha savdo ishtirokchilariga o'zgarishlar to'g'risida xabarnomalar yuboriladi.

Amendments to the timing of auctions through the electronic trading platform "E-auksion"
The State Assets Management Agency informs about amendments to the timing of auctions on the electronic trading platform "E-auksion" in connection with the established additional non-working days.
According to the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan from December 23, 2022 PR-270 "On establishment of additional non-working days in the period of celebration of official dates and transfer of holidays in 2023" additional non-working days are established.
In this regard, pursuant to the relevant order of the State Assets Management Agency, the auctions scheduled for January 2-3, 2023 will be postponed to January 4-5, respectively.
In addition, given that January 7, 2023 is designated as a working day, respectively, payments will be accepted on that day.
In turn, the Center for electronic trading "E-auksion" will send all participants of the auctions the appropriate notification about the changes.