“E-auksion” elektron savdo platformasi orqali savdolarni o'tkazish muddatlaridagi o'zgarishlar
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi qo‘shimcha dam olish kunlari munosabati bilan “E-auksion” elektron savdo platformasi orqali savdolarni o'tkazish muddatlarida o‘zgarishlar bo‘lishi to’g’risida xabar qiladi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 23 dekabrdagi PF-270-son “2023-yilda rasmiy sanalarni nishonlash davrida qo‘shimcha ishlanmaydigan kunlarni belgilash va dam olish kunlarini ko‘chirish to‘g‘risida”gi Farmoniga asosan qo‘shimcha dam olish kunlari belgilandi.
Shu munosabat bilan Davlat aktivlarini boshqarish agentligining tegishli buyrug‘iga asosan 2023 yilning 2-3 yanvar kunlariga belgilagan savdolar 4-5 yanvar kunlariga ko‘chiriladi.
Bundan tashqari, 2023 yilning 7 yanvar kuni ish kuni sifatida belgilangani sababli, ushbu kun to‘lovlarni to‘lash kuni sifatida qabul qilinadi.
O’z navbatida, “E-auksion” markazi tomonidan barcha savdo ishtirokchilariga o'zgarishlar to'g'risida xabarnomalar yuboriladi.

Изменения в сроках проведения торгов через электронную торговую платформу "E-auksion"
Агентство по управлению государственными активами информирует об изменении в сроках проведения торгов на электронной торговой площадке «E-auksion» в связи с установленными дополнительными нерабочими днями.
Согласно Указу Президента Республики Узбекистан от 23 декабря 2022 года УП-270 «Об установлении дополнительных нерабочих дней в период празднования официальных дат и переносе выходных дней в 2023 году» установлены дополнительные нерабочие дни.
В связи с этим, согласно соответствующему приказу Агентства по управлению государственными активами, запланированные на 2-3 января 2023 года торги будут перенесены на 4-5 января соответственно.
Кроме того, учитывая что 7 января 2023 года обозначен как рабочий день, соответственно в этот день будут приниматься платежи.
В свою очередь, Центр проведения электронных торгов «E-auksion» направит всем участникам торгов соответствующие уведомления об изменениях.