Jarqo’rg’on tumanida davlat aktivlari, yer uchastkalari va xususiylashtirish bo'yicha "Roadshow" targ‘ibot tadbiri o'tkazildi
Joriy yil 4-aprel kuni Davaktiv agentligi Surxondaryo viloyati boshqarmasi, Jarqo’rg’on tuman hokimligi, "Elektron onlayn-auksionlarni tashkil etish" va tegishli mas'ul tashkilotlar ishtirokida savdodagi davlat aktivlari, yer uchastkalari, xususiylashtirish va yaratilgan keng imkoniyatlar to'g'risida "Roadshow" targ'ibot tadbiri bo'lib o'tdi.
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 21-apreldagi PF-70-sonli farmonining mazmuni-mohiyati, berilgan imtiyozlar, shuningdek, xususiylashtirilishi belgilangan davlat aktivlari, sotuvdagi yer uchastkalari to'g'risida mas'ullar tomonidan batafsil ma'lumot berildi.

A "Roadshow" promotional event on state assets, land plots and privatization was held in Zharkurgan district
On April 4 of this year, the Davaktiv Agency, the Surkhandarya Regional Administration, the Zharkurgan District Khokimiyat, the "Organization of Electronic Online Auctions" and relevant responsible organizations held a "Roadshow" promotional event on state assets for sale, land plots, privatization and the wide opportunities created.
The officials provided detailed information on the content and essence of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. PF-70 dated April 21, 2025, the benefits provided, as well as state assets and land plots for sale, which are scheduled for privatization.