Tegishli xususiylashtirish dasturiga muvofiq, “QO‘QON NEFTGAZ PARMALASH ISHLARI” AJ (keyingi oʻrinlarda – “Emitent” / “Aktiv”) ustav kapitalidagi 61,3 foiz davlat aksiyalar paketini (keyingi oʻrinlarda – “Aksiya paketi”) xususiylashtirish belgilangan.
Xususiylashtirish jarayonlari “Toshkent” Respublika fond birjasining MQQMP Nego savdo platformasi (keyingi oʻrinlarda – “Savdo platformasi”) orqali birja qoidalariga muvofiq amalga oshiriladi.
• “Qo‘qon Neftgaz parmalash ishlari” AJ– neft va gaz quduqlarini burg‘ulash ishlarini tashkil qiluvchi kompaniya hisoblanadi.
• Korxonaning yuridik manzili – Farg‘ona viloyati, Qo‘qon shahri, Istiqlol koʻchasi, 63-uy.
• Savdoga chiqarilayotgan aksiyalarning emitent ustav fondidagi foizi – 61,3 foiz;
• Savdoga chiqarilayotgan aksiyalarining umumiy soni – 33 424 896dona (oddiy) aksiya;
• Bir dona aksiyaning savdoga qoʻyishdagi boshlangʻich narxi – 1 987,02 (bir ming to‘qqiz yuz sakson yetti) soʻm 2 tiyin;
• Aksiyalar paketining boshlangʻich qiymati – 66 415 773 000,0 (oltmish olti milliard to‘rt yuz besh million yetti yuz yetmish uch million) soʻm;
• Emitentning ustav fondi miqdori – 3 433 833 648,0 (uch milliard to‘rt yuz o‘ttiz uch million sakkiz yuz o‘ttiz uch ming olti yuz qirq sakkiz) soʻm;
• Savdo tashkilotchisi –“Toshkent RFB” AJ;
• Lotlar soni – (bir) ta;
Emitent haqidagi barcha maʼlumotlar, jumladan moliyaviy-iqtisodiy koʻrsatkichlar toʻgʻrisidagi maʼlumotlar bilan emitentning rasmiy veb sahifasi www.quqon-ngpi.uz hamda korporativ axborot yagona portali www.openinfo.uz sahifasi orqali tanishish mumkin.
Savdolar “Toshkent” RFBning maxsus platformasi, SPPZ NEGO- maydonchasida 01.07.2024 yildan boshlanadi. (Toshkent RFB savdolaridagi havola).
Qoʻshimcha maʼlumotlar uchun Davlat aktivlarini boshqarish agentligining Farg‘ona viloyati hududiy boshqarmasiga +998(90)408-49-12 murojaat qilishingiz mumkin.

61,3 процент государственных пакетов акций в уставном капитале АО "QO‘QON NEFTGAZ PARMALASH ISHLARI" размещен ​​на Республиканской фондовой бирже "Ташкент"
Согласно соответствующей программе приватизации, запланирована приватизация 61,3 процентов государственных пакетов акций (далее – «Пакет акций») в уставном капитале АО «QO‘QON NEFTGAZ PARMALASH ISHLARI» (далее – «Эмитент»/«Актив»).
Процессы приватизации осуществляются через торговую плафторму MQQMP Nego Республиканской фондовой биржи «Ташкент» (далее – «Торговая платформа») в соответствии с правилами биржи.
• АО «QO‘QON NEFTGAZ PARMALASH ISHLARI» — компания, занимающаяся организацией бурения нефтяных и газовых скважин.
• Юридический адрес предприятия: Ферганская область, город Коканд, улица Истиклол, 63.
• Доля акций, предлагаемых к продаже, в уставном фонде эмитента - 61,3%;
• Общее количество акций, выставленных на продажу - 33 424 896 (обыкновенных) акций;
• Начальная цена одной акции, при выставлении на продажу - 1 987,02 (одна тысяча девятьсот восемьдесят семь) сумов 2 тийина;
• Начальная стоимость пакета акций - 66 415 773 000,0 (шестьдесят шесть миллиардов четыреста пять миллионов семьсот семьдесят три миллиона) сумов;
• Размер уставного фонда эмитента - 3 433 833 648,0 (три миллиарда четыреста тридцать три миллиона восемьсот тридцать три тысячи шестьсот сорок восемь) сумов;
• Организатор торговли - АО «Ташкент РФБ»;
Вся информация об эмитенте, включая информацию о финансово-экономических показателях, размещена на официальном сайте эмитента www.quqon-ngpi.uz и на едином корпоративном информационном портале www.openinfo.uz.
Торги начнутся 01.07.2024 на специальной платформе РФБ «Ташкент», площадка СППЗ NEGO. (Ссылка на торги на РФБ Ташкент).
Сделка биржи осуществляется в соответствии с правилами биржи с претендентом, представившим наибольшее предложение.
Приглашаем всех претендентов принять участие в данном процессе продаж!
За дополнительной информацией вы можете обратиться в территориальное управление Ферганской области Агентства по управлению государственными активами +998(90)408-49-12.